KONST / Litografier / Färglitografier 12743105
nr 1274 3105
Berndt-Rune Jäverbrant
(f. 1941), Sverige
Färglitografier, 4 st, Stockholmsmotiv: Nationalmuseum, Skeppsholmen, Mariaberget och Skeppsbron. Signerade. EA-upplaga (Épreuve d’artiste), 225-upplaga och 325-upplaga. Bladets mått: 38x58 - 45x58 - 85x61 cm
Berndt-Rune Jäverbrant, född 1941, svensk målare, grafiker och tecknare.
Utrop:
500 kr
Såld:
200 kr
måndag 9 september 2019
kl 20:49:07
4/9 19:38:34
150 kr
9/9 20:11:35
Berndt-Rune Jäverbrant
Läs mer om Berndt-Rune Jäverbrant